درماپن DERMAPEN

درماپن DERMAPEN

  • ارسال سریع سفارش

    ارسال سریع سفارش

  • محصولات اورجینال

    محصولات اورجینال

میکرونیدلینگ روشی است جدید که نتایج درخشانی را در درمان ضایعات پوستی و زیبایی بدست آورده است. این  روش بطور حیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می گردد و در عین حال باعث منظم شدن رشته های کلاژن و الاستین در پوست آسیب دیده می شود. در حال حاضر میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های کلاژن سازی  می باشد که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج شگفت انگیزی را در پی داد. 

12,000,000 تومان

12,000,000 تومان به ازای 1

99 قلم

درماپن یا میکرونیدلینگ تکنولوژی نسبتاً جدیدی است که از طریق وارد کردن سوزنهای ظریف به پوست عمل میکند.این روش باعث بالا رفتن غلظت کلاژن و تحریک کلاژن سازی (Collagen induction therapy)در پوست می گردد .در این مقاله سعی بر این است که به پرسش هایی که در مورد درماپن(Dermapen) یا میکرونیدلینگ (Microneedling)وجود دارد پاسخ داده شود.

اگر شما جز آن دسته از افراد می باشید که در بدن خود لک های مختلفی دارید می توانید داروی مخصوص این لک ها را از طریق این دستگاه به داخل پوست خود وارد کنید . اگرچه استفاده از این دارو به صورت عادی نیز امکان پذیر است ولی بدون شک اثر پذیری درماپن را ندارد زیرا باز شدن منافذ در پوست باعث می شود تا مدت زمان کمتری برای بهبود این لک ها نیاز باشد .

استرچ مارک یا ترک های پوستی در افرادی که چاق بوده و سپس کاهش وزن قابل توجه ای دارند و یا در خانم ها بعد از وضع حمل مشاهده می شود و عمدتا درمان آن بسیار مشکل می باشد ولی استفاده از درماپن برای حل این مشکل توصیه می شود . معمولا تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع این مشکل در هر فرد متفاوت می باشد وبین 3 الی 66 جسله و حتی بیشتر نیز می باشد .

کلاژن نقش بسیار مهمی در در جوان سازی پوست دارد و کمبود آن باعث ایجاد چین و چروک در پوست می شود از این رو یکی دیگر از کاربردهای درماپن در این زمینه می باشد با استفاده از این دستگاه منافذی در داخل پوست ایجاد می شود که  باعث تحریک ماده ای به نام فیبروبلاست می شود که این ماده وظیفه ی ترمیم پوست و جوان سازی آن را برعهده دارد و این خود به خاطر تولید حجم قابل توجهی کلاژن است در این مورد نیز میزان جلسات مورد نیاز و فاصله ی زمانی بین هر جلسه توسط متخصصان و مشاوران برای هر فرد تعیین می شود .

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که درماپن اگرچه یک دستگاه بسیار مفید برای پوست به شمار می رود و کاربردهای بسیاری دارد ولی قطعا این دستگاه ممکن است برای برخی از افراد نیز خطرناک باشد و استفاده از آن تلفات غیر قابل جبران داشته باشد از این رو حتما باید قبل از استفاده از دستگاه درماپن با متخصص مربوطه مشورت کرده و پس از کسب اطمینان اقدام به درمان پوست خود نمایید .

 

1- جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

یکی از بزرگترین عوامل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین می باشد که در نتیجه آن ماتریکس بافت همبند که سلولهای پوستی را مثل سیمان در بر می گیرد، شل و بی کیفیت خواهد شد. در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند، سلولهای بنیادی پوست  تحریک شده و  وادار به تکثیر و تمایز می شوند. با فعال شدن  پروسه  ترمیم جهت باز سازی منافذ ایجاد شده در سطح پوست  مقدار زیادی کلاژن ساخته می شود که به بازسازی پوست و رفع چین و چروک های سطحی منجر خواهد شد. بین ۳ تا ۵ جلسه درمان برای جوانسازی پوست لازم است. که فاصله بین  جلسات  حدود 6 هفته می باشد.

2-درمان جای جوش و آکنه

در این روش منافذ بسیار ریزی که در پوست ایجاد می شوند عروق جدید و رشته های کلاژن جدید و منظم را که اسکار اکنه را ایجاد می نماید و با تحریک سلول های بنیادی موجود در پوست آثار ترمیمی به بهترین شکل صورت میگیرد.

این روش به همراه استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی یا فیبروبلاست یا سلول های بنیادی گیاهی نتایج شگفت انگیزی را در درمان ناصافی های پوست که ناشی از جوش های آکنه، آبله مرغان و سالک می باشد ایجاد کرده است .

3-استرچ مارک یا ترکهای ناشی از حاملگی، چاقی و بلوغ

پوست دارای فیبرهایی الاستین وکلاژن است. این رشته ها مانند فنر باعث انعطاف، شادابی و جوانی پوست می شوند. وقتی این فیبرها کیفیت خوبی نداشته باشند یا اینکه بیشتر از حد توانشان کشیده شوند خاصیت فنری خود را از دست می دهند و دچار عدم عملکرد می شوند و در نتیجه این نوارهای قرمز رنگ یا استریا ایجاد می شوند .این خطوط ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفیدتر می شوند و از وضوح آنها کاسته می شود.

بهترین روش برای پیشگیری از این موضوع، جلوگیری از چاق و لاغر شدن های سریع و بهتر کردن کیفیت پوست با استفاده از یک رژیم غذائی یا دارویی مناسب و شناخت بیماری های زمینه ای چون مشکلات کم کاری و پرکاری تیروئید یا سایر بیماریهای سیستمیک و درمان به موقع این بیماریها است. در مواقعی مثل حاملگی هم که بصورت طبیعی پوست شروع به کشیده شدن می گیرد استفاده از کرم های مناسب و چرب کردن پوست با روغن های طبیعی و جلوگیری از ایجاد اضافه وزن در حین حاملگی و مشاوره با یک پزشک زیبایی قادر است تا حد زیادی از ایجاد این ترکها جلوگیری کند .

سن اولین بارداری در بروز ترک های بارداری نقش به سزایی دارد. صرفا از نظر آماری بین ۸۰% تا ۹۰% بانوانی که در سن بین ۱۶ تا ۲۰ سالگی باردار شده اند دچار ترک های پوستی می شوند، در حالی که احتمال بروز این ترک ها در بانوانی که اولین بارداری آنها پس از ۳۵ سالگی است بسیار کمتر است. نکته مهم این است که اگر ترک های پوستی درمان نشوند، امکان بهبود خود به خود آنها وجود ندارد، یعنی این ترک ها هرگز خود به خود برطرف نمی شوند و تنها رنگ آنها به سمت سفید مرواریدی می رود، ولی طول و پهنای آنها تغییر نمی کند.

برای اولین بار در دنیا روشی بنام میکرونیدلینگ امیدهای بسیاری را در درمان این ترکها در مقایسه با سایر روشهای بی تاثیر و پر هزینه ایجاد کرده است. درمان شامل حدود ۷ جلسه با فاصله 1/5 ماه است و نتایج درمانی معمولا بعد از جلسه چهارم قابل رویت است.

4-آثار ناشی از زخمهای شدید و سوختگی

بوسیله میکرونیدلینگ می توان آثار ناشی از بخیه و زخم و جراحی و نیز اسکار باقی مانده  سوختگی ها، جای جوش و آکنه را به حداقل رساند

 

درماپن 

میکرونیدلینگ روشی است جدید که نتایج درخشانی را در درمان ضایعات پوستی و زیبایی بدست آورده است. این  روش بطور حیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می گردد و در عین حال باعث منظم شدن رشته های کلاژن و الاستین در پوست آسیب دیده می شود. در حال حاضر میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های کلاژن سازی  می باشد که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج شگفت انگیزی را در پی داد. در این روش با وسیله ای  به نام  درماپن منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود و پوست را وادار به ساختن مقادیر بالای کلاژن می کند و البته اگر نقصی مانند اسکار آکنه  یا اسکار سوختگی یا ترک پوستی هم وجود داشته باشد این مشکل هم به بهترین نحو ممکن برطرف می گردد. استفاده همزمان از فاکتورهای رشد پلاکتی یا همان  PRP  بصورت تزریقی یا موضعی می تواند نتایج شگفت انگیز این درمان را بطور فاحشی ارتقاء بدهد.

 

مکانیسم اثر درماپن چگونه است ؟
با ورود سوزنها به پوست منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شودکه پوست این سوراخها را به صورت زخمها کوچک در نظر میگیرد و این زخمهای کوچک راترمیمنماید. به همین دلیل مقادیر زیادی فاکتورهای رشد تولید میشود که در نتیجه آن مقدار زیادی کلاژن ساخته میشود. این مساله باعث ایجاد نتایج مختلف درماپن میشود. میتوان همزمان با انجام درماپن موادی برروی پوست قرار داد( بسته به اینکه چه هدفی از انجام درماپن داریم) این عمل باعث نفوذ همزمان ماده به پوست میشود که اثری فوق العاده در درمان دارد.

 

چقدر طول می کشد تا نتایج درماپن قابل مشاهده گردند ؟

نتایج جوان سازی پوست توسط این روش پس از 8-6 هفته دیده می شود و روند بهبود در طول زمان ادامه دارد. معمولا جلسات زیادی توصیه می شود هر چند بهبود پس از هر جلسه نیز قابل مشاهده است.

 

ظاهر پوست پس از درماپن چگونه است ؟

پس از درماپن پوست قرمز و ملتهب است که شبیه به آفتاب سوختگی می باشد. هم چنین بیمار احساس خشکی و حساسیت خفیف به لمس را در منطقه تحت درمان دارد. البته این وضعیت پس از چند ساعت بهتر می شود و در 24 ساعت آینده به طور کامل بهبود خواهد یافت. پس از 3 روز به ندرت شواهدی از انجام درماپن بر روی پوست مشاهده می شود.

درماپن برای اصلاح کدام ضایعات پوستی موثرتر است ؟

درماپن به ویژه در تغییرات ناشی از افزایش سن مانند چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی بسیار مؤثر است. به دلیل ایجاد کلاژن در فرایند درماپن، جوشگاه ها، ترک های پوستی، جای جوش و آبله مرغان با این روش قابل اصلاح است. هم چنین درماپن بر شفاف شدن و قوام پوست تأثیر خوبی دارد.

آیا امکان ایجاد بیماری خونی یا انتقال بیماریهای ویروسی از این طریق وجود دارد ؟
خیر. برای هر جلسه یک تیپ(سری)استریل باز میشود و سر دستگاه بسته میشود. پس از اتمام هم این تیپ دور انداخته میشود و برای جلسه بعدی تیپ جدید استفاده میشود.

تفاوت میان درماپن و میکرونیدلینگ

اگر نگاه کلی به این دو دستگاه داشته باشیم متوجه می شویم که از لحاظ عملکرد با یکدیگر تفاوتی ندارند ولی درماپن به صورت یک قلم می باشد که با توجه به سر آن که می تواند سطح مقطع متفاوتی داشته باشد از تعدادی سوزن تشکیل شده است که به صورت عمودی حرکت کرده و با پوست برخورد دارند . از طرفی میکرونیدلینگ شکلی شبیه به استوانه دارد و از تعداد بسیار زیادی سوزن تشکیل شده است و سوزن های آن با حرکت پوست بر روی آن به داخل آن نفوذ می کنند  و این نشان می دهد که حرکت آنها عمودی نیست و این تفاوت دیگر این دو دستگاه می باشد . اینکه میزان فرو رفتن سوزن در داخل پوست به چه مقدار باشد یک گزینه کاملا انتخابی در درماپن به شمار می رود در حالی که شما قادر نخواهید بود آن را در میکرونیدلینگ تنظیم کنید .

مراقبتهای بعد از درماپن:

معمولا کمی قرمزی و التهاب بعد از عمل وجود دارد که پس از 24 ساعت برطرف می شود .سوزش مختصر که 2-4 روز برطرف می گردد .

  • تا 24 ساعت ترجیحا دوش نگیرید
  • تا 48 ساعت آرایش نکنید
  • 24 ساعت اول از پماد زینک اکساید برای کاهش التهاب و پیشگیری از تماس آفتاب استفاده کنید.
  • پس از 24 ساعت استفاده از ضد آفتاب با SPF مناسب اکیدا توصیه می گردد

مزایا:

این روش فیزیکی و فیزیولوژیک است و عوارض کمی دارد.بدلیل اینکه آسیب جدی به پوست وارد نمیکند در تمام مناطق صورت و بدن قابل انجام است و دوره بهبودی کوتاهی دارد.این روش بدون درد است و امکان تغییر رنگ پوست بعد از انجام بسیار کم است. این عمل را در فصول گرم هم میتوان به راحتی انجام دارد

معایب: 

درماپن بسیار ایمن است و تاکنون عارضه جدی گزارش نشده است ولی ممکن است قرمزی و تورم طی 1-3 روز بعد از درمان ایجاد شود که گذرا است.در صورتی که سابقه تب خال دارید قبل از انجام پزشکتان را مطلع کنید

 

توجه:

استفاده از درماپن در بیماران هموفیلی یا بیمارانی که داروی ضد انعقاد (وارفارین) مصرف میکنند ممنوع است چون باعث خونریزی و کبودی میشود.افرادی که از آسپیرین استفاده میکنند هم ممکن است بعد از درماپن دچار کبودی شوند. عفونت محل انجام درماپن هم از موارد منع مصرف است.